Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
Pielgrzymka do Ziemi Świętej (2019-03-21 17:45:05)

W dniach od 3 do 10 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki to 2890 zł oraz na miejscu 80 dolarów (to bilety wstępu i inne opłaty związane z realizacją programu). Zapraszamy chętnych, zapisy przyjmujemy do 15 kwietnia: przy zapisie należy podać nr i seria paszportu, dokładny adres zamieszkania oraz wpłacić zaliczkę 900 zł. Zapisy przyjmujemy w Biurze Parafialnym.

PROGRAM PIELGRZYMKI

Ziemia Święta - warsztaty biblijne (8dni, samolot)
03 - 10.08.2019
1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW
Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw. Przejazd do hotelu w Betlejem. Nocleg.
2 DZIEŃ: BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie. Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny i Grocie św. Hieronima. Przejazd na Pole Pasterzy. Następnie przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA – NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Galilei. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabdze – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd do Nazaretu: Grota Zwiastowania, Bazylika Zwiastowania. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Brama św. Szczepana – pierwszego męczennika, Kościół św. Anny, Konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Kalwaria, Bazylika Grobu Bożego. Góra Syjon: Opactwo Zaśnięcie NMP, Wieczernik. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: BETANIA – MORZE MARTWE – JERYCHO – KASR AL JAHUD
Śniadanie. Przejazd do Betanii. Pobyt nad Morzem Martwym. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Kasr al Jahud – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 DZIEŃ: EMAUS – JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Emaus, gdzie nastąpiło spotkanie uczniów z Jezusem po Zmartwychwstaniu – Bazylika św. Kleofasa. Przejazd do Jerozolimy – Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7 DZIEŃ: HEBRON – NABLUS – SEBASTIA
Śniadanie. Przejazd na Hebron – mauzoleum patriarchów pochodzące z czasów Heroda Wielkiego . Przejazd do Nablus – studnia jakubowa. Sebastia – historia królów Izraela i proroka Eliasza walczącego o czystość religii judaistycznej z królową Jezabel. Powrót do hotelu.
Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.
Cena: 2890 PLN
CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2- 3 osobowe); 6 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL i NNW; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego 13 PLN/os, podatek VAT
CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu 80 USD – (płatne na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (650PLN); wydatków osobistych
UWAGA: Na czas pielgrzymki należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!
Planowany rozkład lotów:
zbiórka godz. 13:00
Warszawa 15:25 Tel Awiw 20:15 03.08 Tel Awiw - Warszawa 11:25 14:25
Franciszkańskie Biuro Turystyczno - Pielgrzymkowe
00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1
tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91
e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl