Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
Piłkarska Liga Ministrancka - drużyna parafii pw. Miłosierdzia Bożego

Nasi ministranci i lektorzy od dwóch lat grają w corocznej lidze ministranckiej piłki nożnej. Dwa lata temu zajęli trzecie miejsce jako reprezentacja podstawówki. W zeszłym roku jako reprezentacja gimnazjum niestety nie osiągnęliśmy tak dobrego wyniku.

Od 24 października rusza kolejny sezon rozgrywek. Nasza drużyna, żeby nie powtórzyć sytuacji sprzed roku (przedostatnie miejsce w tabeli) ostro trenuje w hali Szkoły Podstawowej nr 35 we wtorki od godz. 17:00 do 18:30.

Tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą zapraszamy na halę potrenować swoje umiejętności gry w piłkę nożną lub siatkową.

W pierwszym meczu sezonu 2009-2010 ministranckiej ligi piłki nożnej nasza gimnazjalna drużyna nie zawiodła. Wygraliśmy 14:4 z drużyną z Przecławia.
W składzie naszej drużyny było 7 osób (5 osób z głównego składu i dwóch rezerwowych). Na początku meczu gra była zacięta, obie drużyny chciały zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. Udało się to naszemu zespołowi już po kilku minutach, gdyż nasze ataki były skuteczniejsze. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 6:2. Mimo przewagi czterech bramek, w drugiej połowie nie skupiliśmy się na obronie, lecz dalej atakowaliśmy, czego efektem był wynik końcowy. Większość bramek w meczu zdobyto po akcjach indywidualnych. Dwie bramki (jedna dla naszej drużyny, jedna dla przeciwników) wpadły po golach samobójczych. Oczywiście w meczu nie brakowało gry zespołowej.
Mecze odbywają się co dwa tygodnie w hali Seminarium Duchownego w Szczecinie.
Mecz trwa 40 minut (dwie połowy po 20 minut). W  jednej drużynie gra 4 zawodników i 1 bramkarz. Oczywiście są również rezerwowi, a zmiany w meczu są hokejowe (nie ma limitu zmian).

Ł. Marchewka

Dnia 20 marca 2010 roku odbył się mecz naszej drużyny ministranckiej z drużyną z parafii z Polic. Mecz wygraliśmy 13:9. 10 kwietnia br. gramy mecz z Niebiańskimi. Życzymy powodzenia naszej drużynie i mamy nadzieję na dalsze wygrane.

Dnia 15 maja br. odbył się ostatni mecz tego sezonu rozgrywek. Nasza drużyna zajmując przed meczem 7 miejsce w tabeli
i miała szanse na awans nawet o 2 lokaty. Naszym przeciwnikiem była drużyna "Niebiańskich" z parafii pw. Bożego Ciała,
która zajmowała wtedy 4 miejsce.
Od pierwszych minut trwała zacięta walka o zdobycie jak największej przewagi nad przeciwnikiem.
Chociaż nasza drużyna przegrywała po kilku minutach 4:1, to udało nam się odrobić stratę
i po pierwszej połowie przegrywaliśmy już tylko 4:3, a szanse na wygraną były bardzo realne.
Niestety druga połowa zaczęła się dwoma straconymi bramkami i z biegiem czasu nasi zawodnicy
tracili motywacje do wygranej. W sumie mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla naszych przeciwników.
Był to jednak jedyny smutny moment tego dnia, gdyż odziwo udało nam się utrzymać 7 miejsce w tabeli (na 12 drużyn).
Wygraliśmy 4 z 11 meczy co jest wynikiem o wiele lepszym od zeszłorocznego rezultatu (przedostatnie miejsce).
Po meczu wszyscy gracze zostali zaproszeni na pyszną pizze.
Mamy jedynie nadzieje, że w następnym roku uda nam się osiągnąć jeszcze wyższą lokatę.