Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
Różaniec rodziców za dzieci

Różaniec rodziców  za dzieci

Inicjatywa modlitwy za dzieci zrodziła się podczas rozmów w gronie przyjaciół, którzy są rodzicami zatroskanymi o teraźniejszość i przyszłość swoich pociech nie tylko w obszarze materialnym, intelektualnym ale przede wszystkim duchowym. Wiemy, że nasze dzieci będą szczęśliwe, a ich życie piękne, gdy będą blisko Tego, który nas stworzył pięknymi i wspaniałymi, czyli blisko Boga.

Modlimy się od sierpnia 2014 przez wstawiennictwo Maryi, Matki naszego Pana i Zbawiciela, aby nasze dzieci nie pobłądziły w życiu, aby miały siłę przejść przez okres dorastania i wkraczania w dojrzałe życie z Bożą łaską.

Jest nas 20 osób, czyli 4 róże różańcowe. Nie wszyscy są z naszej parafii. Kontaktujemy się ze sobą drogą internetową lub telefonicznie. Odmawiamy codziennie jeden dziesiątek różańca danej części przez cały miesiąc, a potem przechodzimy do kolejnej tajemnicy.

Ważne jest też to, że ta modlitwa służy również nam, rodzicom: mobilizuje do pracy nad sobą, by być dobrym świadkiem Jezusa i Jego Ewangelii w codziennym życiu i kontaktach z bliskimi, umacnia nas w chwilach doświadczeń, daje poczucie jedności i Bożej Mocy. Naszą koordynatorką jest Magda a duchowym opiekunem ks. Maciej.

Zachęcamy wszystkich do podobnych inicjatyw i tworzenia kolejnych róż.

Iwona :)