Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dzisiaj:

• W kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. W Niedzieli m.in. artykuł pt. "Nieprzemijające orędzie" o Fatimie; wspomnienie księdza Franciszka Blachnickiego - założyciela Ruchu Światło-Życie, oraz wprowadzenie w Wielki Post - "Nowy początek".

• rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Dla nas niech to będzie czas szczególnej modlitwy o trzeźwość Polaków, czuwania nad własną trzeźwością i dawania świadectwa oraz wynagradzania Bogu za grzechy alkoholizmu w naszej Ojczyźnie.

2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godzinie 6.30, 7.00, 9.30, 12.00, 17.00, 18.00, 19.00. Obowiązuje post ścisły. Biuro parafialne będzie nieczynne.

3. W pierwszy czwartek marca podczas wieczornej Mszy św. będziemy prosić Chrystusa Najwyższego Kapłana o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz modlić się za kapłanów. 

4. Trwamy w dziękczynieniu za łaski Roku Miłosierdzia, dlatego zapraszamy w piątki w godzinach od 15 do 18 do kaplicy Jezusa Miłosiernego na Adorację Najświętszego Sakramentu. Jest też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 

Jedną z praktyk pokutnych w Wielkim Poście jest Droga krzyżowa. Zapraszamy na nabożeństwa dla dzieci w piątki o godzinie 16.30, dla dorosłych o 17.30, dla młodzieży o 19.00. 

5. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, a wieczorem Msza św. w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.

6. W przyszłą niedziele rozpoczynamy Misje Fatimskie. Poprowadzą je Misjonarze Świętej Rodziny. W Roku Maryjnym, w 100 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie, możemy spodziewać się wielu łask wyproszonych dla naszej parafii przez pośrednictwo Maryi. Znakiem Jej obecności  będzie nowa Figura, która zostanie poświęcona podczas Mszy św. o g. 11.00. Prosimy o modlitwę w intencji Misji, szczególnie za rekolekcje w Gimnazjum nr 12. Foldery ze szczegółowym programem rozdawaliśmy podczas kolędy, można go także znaleźć na naszej stronie internetowej.
W niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

7. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać! 

Szczecin, 26.02.2017 r.                                             / - / wz ks. Maciej Piotrowski