Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny,


·    Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z misjonarzami, który obchodzimy pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”, ten dzień jest dobra okazją, aby solidarnie naszą modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół w krajach misyjnych, dlatego w przedsionku kościoła do skarbony można złożyć swoją ofiarę przeznaczoną na pomoc polskim misjonarzom pracującym z dala od swojej Ojczyzny,


·    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


2.    W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.


3.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwach Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


4.    W poniedziałek, 15 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 J. E. Ks. Bp Krzysztof Białasik – pasterz diecezji Oruro wieloletni misjonarz w Boliwii, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.  Wszystkich dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili w swoim czasie do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę 18 marca; obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. o godz. 18.00 i katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.


5.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Sanktuarium Jezusa Miłosiernego gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 12.03.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski