Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny,


·    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


·    do skarbony w przedsionku kościoła można złożyć swoją ofiarę na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego,


·    przed kościołem grupa Caritas rozprowadza baranki, świece wielkanocne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc ludziom ubogim naszej parafii,


2.    W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.


3.    Jutro w poniedziałek, 20 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II. Polecamy modlitwom ten czas rekolekcji szkolnych tym wszystkim, którym na sercu leży dobro młodych ludzi. Również w dniu jutrzejszym o godz. 18.30 organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Warto być zdrowym” zapraszają na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Zaproszenia na spotkanie można odebrać w zakrystii lub u ministrantów przed kościołem.


4.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwach Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


5.    W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego, składając swoja deklarację na ołtarzu. Duchowa adopcja to zobowiązanie w sumieniu wobec Pana Boga do modlitwy za poczęte dziecko przez dziewięć miesięcy: jednej dziesiątki różańca oraz krótkiej modlitwy w obronie życia dziecka poczętego. Zapraszamy wszystkich, którym drogie jest życie drugiego człowieka.


6.    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w niedzielę 26 marca o godz. 19:00 do salki w domu parafialnym na prelekcję otwartą Leokadii Zwilnian-Grabowskiej nt.: „Tajemnica cierpienia”.


7.    Wszystkich dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili w swoim czasie do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w każdą sobotę; obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. o godz. 18.00 i katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.


8.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Sanktuarium Jezusa Miłosiernego gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


9.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 19.03.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski