Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny,


·    o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,


·    do skarbony w przedsionku kościoła można złożyć swoją ofiarę na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego,


·    przed kościołem grupa Caritas rozprowadza baranki, świece wielkanocne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc ludziom ubogim naszej parafii,


·    o godz. 19:00 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do salki w domu parafialnym na prelekcję otwartą Leokadii Zwilnian-Grabowskiej nt.: „Tajemnica cierpienia”.


2.    W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.


3.    W sobotę, która jest pierwszą sobotą kwietnia od godz. 9.00 odwiedzimy  chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. przebłagalną za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


4.    W piątek zapraszamy na nabożeństwach Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


5.    Wszystkich dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili w swoim czasie do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w każdą sobotę; obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. o godz. 18.00 i katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.


6.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Sanktuarium Jezusa Miłosiernego gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 26.03.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski