Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny,


·    o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,


·    do skarbony w przedsionku kościoła można złożyć swoją ofiarę na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego,


·    przed kościołem grupa Caritas, tam można nabyć baranki, świece wielkanocne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc ludziom ubogim naszej parafii,


2.    W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.


3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca kwietnia, przypominamy o spowiedzi miesięcznej, w czwartek zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 podczas, której będziemy modlić się o liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.


4.    W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


5.    Jest już utartym zwyczajem, że liturgie Wielkiego Tygodnia w naszej parafii przeżywamy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, w Wielki Piątek o godz. 21.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla, natomiast w Wielką Sobotę o godz. 22.00 rozpoczynamy Wigilie Paschalną, kończąc liturgią Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcją.  W Niedziele Wielkanocną odprawiamy Msze św. bez zmian, pierwsza o godz. 7.00.


6.    Wszystkich dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili w swoim czasie do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w każdą sobotę; obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. o godz. 18.00 i katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.


7.    W sobotę 8 kwietnia 2017 nasza Parafia będzie gościła chóry biorące udział w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej. Przesłuchania konkursowe odbędą się w naszym kościele w sobotę 8 kwietnia od godziny 10.00, a o godzinie 19.00 chóry wystąpią w naszym kościele podczas specjalnego festiwalowego koncertu z Misterium pasyjnym. Dwa chóry z Białorusi uświetnią również swoim śpiewem Mszę świętą w Niedzielę Palmową 9 kwietnia o godzinie 11.00. Koncert finałowy oraz wręczenie statuetek odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia o godzinie 15.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie. Szczegółowy program oraz więcej informacji nt. festiwalu dostępnych jest na plakatach oraz na stronie internetowej: www.festival.szczecin.pl  Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.


8.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Sanktuarium Jezusa Miłosiernego gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


9.    Od początku kwietnia ulega zmianie czas udzielania porad prawnych zainteresowanym, teraz tylko w pierwszą i ostatnia środę miesiąca. Zapraszamy.


10.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 2.04.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski