Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, dla młodzieży Miłujcie się,


·    o godz. 13.00 będzie transmisja Mszy św. z naszego kościoła przez telewizję Polonia, dlatego nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i o 13.30


·    w odpowiedzi na wielokrotne wezwanie Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, przed kościołem zbieramy ofiary do puszek, jako wyraz naszej solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim dla poszkodowanych w zrujnowanym Aleppo,


2.    Miesiąc maj jest poświecony czci Najświętszej Marii Panny, zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30.


3.    We środę, 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele odprawiamy Msze św. według porządku niedzielnego, zapraszamy do licznego uczestnictwa.


4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. podczas której modlić się będziemy o liczne powołania kapłańskie i zakonne.. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 17.30 zapraszamy na wspólny różaniec, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


5.    W następną niedzielę, 7 maja, podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców, rodzeństwa i zaproszonych gości jest w sobotę o godz. 8.30.


6.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 30.04.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski