Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, dla młodzieży Miłujcie się,


·    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


·    o godz. 17.00 nabożeństwo majowe razem z dziećmi, które dzisiaj przystąpiły do Pierwszej Komunii św.


·    rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem „Idźcie i głoście”,

.    pierwsza niedzia maja, po kazdej Mszy św. oddajemy cześć Jezuswi Chrystuswi ukrytemu w Najświetszym Sakramencie,


2.    Miesiąc maj jest poświecony czci Najświętszej Marii Panny, zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00.


3.    W sobotę, 13 maja przypada 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 18.00, pół godziny  przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00 zapraszamy na wspólny różaniec.


4.    W następną niedzielę, 14 maja, podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas czwartych będą uroczyście obchodzić pierwsza rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców, rodzeństwa i zaproszonych gości jest w piątek o godz. 16.30.


5.    W następną niedzielę, 14 maja swoje imieniny obchodzi ks. Maciej Piotrowski, wikariusz naszej parafii. Uroczystą Msze św. imieninowa odprawi w swojej intencji o godz. 11.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji dostojnego solenizanta.


6.    W poniedziałek, 15 maja ks. bp Krzysztof Białasik misjonarz w Boliwii, udzieli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży naszej parafii. Ten najbliższy tydzień jest generalnym czasem przygotowania do przyjęcia tego sakramentu; dlatego zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania razem z rodzicami. W piątek ostateczny czas spowiedzi (spowiadamy od godz. 15.00) kandydatów, ich świadków, rodziców i rodzeństwa, po Mszy św. o godz. 18.00 rozdanie kartek kandydatom do bierzmowania. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów razem z rodzicami na Mszę św. podczas, której rodzice przekażą uroczyście swoim dzieciom krzyże – znak dojrzałości chrześcijańskiej.


7.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


8.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 7.05.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski