Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


·    o godz. 17.30 nabożeństwo majowe,


·    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w o godz. 19.00 do salki w domu parafialnym na prezentacje otwartą nt.: „Istota objawień Matki Bożej w Fatimie”,


·    w naszej parafii przeżywamy niedzielę misyjną z udziałem Misjonarza z Boliwii, Ks. Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Oruro zarazem proboszcza parafii, przed kościołem do specjalnie przygotowanych pojemników możemy składać przez cały dzień makulaturę, tak pomagając misjonarzom, a w przedsionku kościoła można podzielić się swoją ofiarą składaną na ręce Ks. Rektora,


2.    W czwartek, 1 czerwca rozpoczynamy miesiąc poświecony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.


3.    Sobota, 3 czerwca to Wigilia Zesłania Ducha Świętego, o godz. 19.00 zapraszamy do naszej świątyni dzieci, na wspólne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Natomiast o godz. 20.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne wszystkich, którzy we wspólnocie chcą umocnić swoją wiarę.


4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 podczas , której  modlić się będziemy o święte, liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


5.    Przypominamy, że dzieci, które w tym roku szkolnym były u Pierwszej Komunii św. w naszej parafii obchodzą białe niedziele, do końca roku szkolnego wszystkie dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 12.30 w strojach komunijnych.


6.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 28.05.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski