Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


·    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


·    o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,


·    przeżywamy po raz kolejny Święto Dziękczynienia, przed kościołem zbieramy ofiary do specjalnie przygotowanych puszek na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie,


2.    Miesiąc czerwiec jest poświecony czci Najświętszego Serca Jezusowego, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.


3.    Jutro, w poniedziałek, 5 czerwca,  obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Chociaż jest to dzień pracy zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 18.00.


4.    W czwartek, 8 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św. będziemy się wspólnie modlić o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.


5.    W tym tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00, będzie w kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu - chcemy modlić się o obudzenie wiary w naszej parafii, mieście i diecezji. Prosimy, aby w modlitwę włączyły się poszczególne wspólnoty działające w naszej parafii: poniedziałek - APDC, wtorek - Apostołowie Miłosierdzia, środa - Ruch Rodzin Nazaretańskich, czwartek - ministranci i lektorzy, piątek - grupa młodzieżowa, sobotę - Żywy Różaniec i Obrońcy Życia.
Natomiast w ramach Tygodnia Ewangelizacji w naszej parafii zapraszamy do  włączenia się w modlitwę za naszą wspólnotę w ciągu 6 dni tego tygodnia. W wybranym dniu należy przejść wyznaczony kawałek parafii i odmówić dziesiątek różańca za mieszkańców tego miejsca. W przedsionku kościoła znajduje się mapa parafii i lista ulic. Prosimy, aby podjąć trud takiej modlitwy różańcowej.


6.    Przypominamy, że dzieci, które w tym roku szkolnym były u Pierwszej Komunii św. w naszej parafii obchodzą białe niedziele, do końca roku szkolnego wszystkie dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 12.30 w strojach komunijnych.


7.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


8.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 4.06.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski