Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj:

- kończymy Tydzień Ewangelizacji - dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę za parafię: w różaniec za poszczególne miejsca oraz w codzienną Adorację

- podczas Mszy św. o g. 11.00 modlimy się w intencji ks. Ryszarda z racji 25. rocznicy święceń kapłańskich - życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Matki Kapłanów.

- po Mszy św. o g. 11.00 koncert charytatywny Solistów i Chóru Opery na Zamku na rzecz naszego parafianina chorego na białaczkę 

- polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny (ze śpiewnikiem na Boże Ciało) oraz Miłujcie się.

- o godz. 17:30 Nabożeństwo czerwcowe

 

2. Bardzo prosimy wszystkich chętnych o włączenie się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała - rodziców dzieci komunijnych rocznicowych i starszych s. Dorota zaprasza w poniedziałek po wieczornej Mszy św. 

Prosimy o pomoc w sprzątaniu placu kościelnego (własne narzędzia - mile widziane) we wtorek o godz. 19.00.

Próba sypania kwiatów dla dziewczynek w środę o godzinie 17.00.

Jak co roku - bardzo prosimy także o przynoszenie płatków kwiatów do sypania.

O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy: Ruch Rodzin Nazaretańskich; Żywy Różaniec i Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym; Rodziców dzieci komunijnych i starszych oraz Apostołów Miłosierdzia.

Procesja przejedzie tradycyjną trasą.

Udział w procesji nie zastępuje Mszy św.

Msze św. w tym dniu odprawiamy o godz. 7.00, 8.00, 9.30 i 11.00 (po niej procesja), oraz po zakończeniu precesji około godz. 13, a wieczorem o godz. 18.00.

Dzieci uczestniczą w Mszy św. o godz. 11.00.


3. Codziennie po wieczornej Mszy św. nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.


4. Trwamy w dziękczynieniu za łaski Jubileuszu Miłosierdzia Bożego - zapraszamy w piątki od godziny 15 do 18 na Adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy. Jest też okazja do spowiedzi.


5. W sobotę wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, którego rok teraz przeżywamy.


6. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 11.06.2017                                       wz ks. Maciej Piotrowski