Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XI NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


·    o godz. 17.30 nieszpory eucharystyczne,


·    przed kościołem grupa Caritas zbiera ofiary do puszek przeznaczone na organizacje wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich często zagrożonych patologią,

2.    Miesiąc czerwiec jest poświecony czci Najświętszego Serca Jezusowego, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.


3.    Ponieważ przy naszym kościele jest dość trudno zorganizować procesję w tzw. oktawie Bożego Ciała, dlatego codziennie w tym okresie po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy śpiewać nieszpory, zapraszamy wszystkich do wspólnego uwielbienie Boga. W czwartek na zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Sakramentu podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświecimy wianki wykonane z tegorocznych ziół i kwiatów.


4.    W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny, rozpoczynają się wakacje. W czwartek, 22 czerwca zapraszamy na Msze św. dzieci wraz z nauczycielami, wychowawcami i rodzicami;
·    uczniów klas IV - VI Szkoły Podstawowej nr 35  o godz. 8.30;
·    uczniów klas 0 – III Szkoły Podstawowej nr 35 o godz. 11.00;


5.    W sobotę, 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. bp senior Jan Gałecki, w naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnym Solenizancie.


6.    Informujemy, że podczas dni misyjnych w naszej parafii w miesiącu maju zebraliśmy ponad 7 ton makulatury. Podobna akcja będzie miała miejsce w najbliższym tygodniu w 23 – 25 czerwca. Robiąc porządki w tym względzie w naszych domach, warto  przypomnieć również o takiej akcji swoim sąsiadom. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w pomoc polskim misjonarzom w ich pracy duszpasterskiej.


7.    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w następna niedzielę 25 czerwca o godz. 19.00 do salki w domu parafialnym na prelekcję Alicji Oświecińskiej nt.: „Modlitwa Chrystusowa”.


8.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


9.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 18.06.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski