Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XII NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


·    o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,


·    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w o godz. 19.00 do salki w domu parafialnym na prelekcję Alicji Oświecińskiej nt.: „Modlitwa Chrystusowa”,


·    przed kościołem stoją pojemniki na makulaturę, z których dochód przeznaczony jest na misje katolickie Kościoła, do końca dnia można składać tam makulaturę,


·    przed kościołem grupa Caritas zbiera ofiary do puszek przeznaczone na organizacje wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich często zagrożonych patologią,

2.    Miesiąc czerwiec jest poświecony czci Najświętszego Serca Jezusowego, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.


3.    W czwartek, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Piotr Kilian – wikariusz naszej parafii, pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizancie, swoją Msze św. imieninowa odprawi o godz. 18.00.


4.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca lipca, przypominamy o spowiedzi miesięcznej, o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec fatimski, natomiast o godz. 18.00 na Mszę św. przebłagalną za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych. Podczas wakacji w pierwsze soboty miesiąca nie odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną.


5.    Rozpoczęły się wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).


6.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 25.06.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski