Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XIII NIEDZIELA ROKU

1. Dzisiaj:

 1.  
  • pierwsza niedziela miesiąca lipca, po każdej Mszy św. oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie,
  • w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla młodzieży Miłujcie się,
  • po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca lipca, przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wspólnie modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Rozpoczęły się wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).
 3. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz. 7.00.
 4. W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
 5. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

Szczecin, 2.07.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski