Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XV NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla młodzieży Miłujcie się,


·    gościmy w naszej wspólnocie parafialnej zespół „Vies Bonum” z Mińska na Białorusi z salezjańskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela,


·    w przedsionku kościoła do skarbony można złożyć swoją ofiarę na odbudowę wieży oraz renowacją po pożarze Katedry w Gorzowie Wielkopolskim,

2.    W dniach od 23 do 30 lipca obchodzimy 18 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego liturgiczne wspomnienie przypada 25 lipca, ten Święty jest Patronem kierowców i podróżujących. Tegoroczny Tydzień będziemy przeżywać  pod hasłem:” Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. W następną niedzielę 23 lipca po każdej Mszy św. oraz we wtorek, 25 lipca po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 na parkingu przy plebani będziemy poświęcać wszelkie pojazdy.


3.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).


4.    W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz. 7.00, również w okresie wakacji Biuro Porad Prawnych jest nieczynne.


5.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 16.07.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski