Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XVI NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla młodzieży Miłujcie się,


·    na parkingu przy kościele poświęcamy wszelkie pojazdy; w przedsionku kościoła do skarbony można złożyć swoją ofiarę, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji św. Krzysztofa - "podaruj 1 grosz za km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu" jako twoje podziękowanie Panu Bogu za bezpieczne podróże;

2.    We wtorek, 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 na parkingu przy plebani będziemy również poświęcać wszelkie pojazdy.


3.    Kolejna akcja zbiórki makulatury na misje odbędzie się w dniach 28-29 lipca – piątek i sobota najbliższego tygodnia.


4.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).


5.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 23.07.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski