Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XVII NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla młodzieży Miłujcie się,


·    gościmy w naszej wspólnocie parafialnej siostrę Mirosławę Góra, ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich, która obecnie pracuje na placówce misyjnej w Zambii w Afryce,


2.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. podczas której modlić się będziemy o liczne powołania kapłańskie i zakonne.. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec fatimski, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


3.    Caritas każdego roku organizuje akcje pod hasłem: „Tornister pełen uśmiechu” – podstawowa wyprawka szkolna dla ucznia. Chcemy razem z „Ludźmi Wielkiego Serca” pomóc dzieciom i ich rodzicom rozpocząć z uśmiechem nowy rok szkolny. Adresatami akcji są dzieci ze szkoły podstawowej z rodzin ubogich. Otrzymaliśmy puste tornistry dla dzieci, które trzeba zapełnić przyborami szkolnymi, jeśli ktoś chciałby się włączyć w tę piękną akcje zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, gdzie można odebrać tornister.


4.    Zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 21-23 września 2017 roku. Podczas Pielgrzymki odwiedzimy Sanktuarium w Skrzatuszu, Toruń, Włocławek, Częstochowę. Koszt udziału, płatny przy zapisie, 300 zł od osoby. W cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie, nocleg z wyżywieniem w Toruniu i nocleg w Częstochowie. Za pielgrzymkę jest odpowiedzialny ks. Piotr Kilian – wikariusz naszej parafii.


5.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).


6.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 30.07.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski