Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


·    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


2.    W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych cierpiących w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie grupy Apostolskiego Dzieła Pomocy Duszom Czyśćcowym.


3.    Caritas każdego roku organizuje akcje pod hasłem: „Tornister pełen uśmiechu” – podstawowa wyprawka szkolna dla ucznia. Chcemy razem z „Ludźmi Wielkiego Serca” pomóc dzieciom i ich rodzicom rozpocząć z uśmiechem nowy rok szkolny. Adresatami akcji są dzieci ze szkoły podstawowej z rodzin ubogich. Otrzymaliśmy puste tornistry dla dzieci, które trzeba zapełnić przyborami szkolnymi, jeśli ktoś chciałby się włączyć w tę piękną akcje zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, gdzie można odebrać tornister. (pozostało jeszcze 12 pustych tornistrów)


4.    W dniach 21 – 23 września organizujemy pielgrzymkę na Jasna Gęrę. Trasa pielgrzymki w tym roku: Skrzatusz, Toruń, Włocławek i Częstochowa. Całkowity koszt wyjazdu ( ubezpieczenie, przewodnicy, przejazd, noclegi śniadania i obiadokolacja) wynosi 300 zł. Opiekunem pielgrzymki jest ks. Piotr Kilian. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po Mszy św. lub w tygodniu w Biurze Parafialnym.


5.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).


6.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 6.08.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski