Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XIX NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


·    taca przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego,


2.    We wtorek, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, popularnie święto nazywane Świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Święto jest okazją do wdzięczności Panu Bogu za to, że ziemia rodzi ciągle nowe plony. Dlatego też tego dnia święcimy podczas każdej Mszy św. zboża, zioła, owoce i warzywa – także te z naszych działek i ogródków.


3.    W dniach 21 – 23 września organizujemy pielgrzymkę na Jasna Górę. Trasa pielgrzymki w tym roku: Skrzatusz, Toruń, Włocławek i Częstochowa. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 300 zł. Opiekunem pielgrzymki jest ks. Piotr Kilian. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po Mszy św. lub w tygodniu w Biurze Parafialnym.


4.    Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego urlopu oraz bezpiecznego powrotu. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu.


5.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 13.08.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski