Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XX NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:
·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,

2.    Dekretem Księdza Arcybiskupa, z dniem 26 sierpnia, ks. Maciej Piotrowski został zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i mianowany wikariuszem w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Przecławiu. Dziękując za trud pracy duszpasterskiej w naszej parafii, życzymy błogosławionych owoców na nowej placówce. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 każdy osobiście będzie mógł podziękować ks. Maciejowi za trud jego pracy w naszej parafii.
Nowym wikariuszem został mianowany ks. Krzysztof Conder, dotychczas pracujący w parafii pw. Chrystusa Króla w Dolicach. Witając w naszej parafii życzymy błogosławionych owoców w trudzie pracy duszpasterskiej.


3.    W sobotę, 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 6.30, 12.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie Narodu Polskiego.


4.    Informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dniach 24 – 25 sierpnia br. (czwartek i piątek tego tygodnia).


5.    W dniach 21 – 23 września organizujemy pielgrzymkę na Jasna Górę. Trasa pielgrzymki w tym roku: Skrzatusz, Toruń, Włocławek i Częstochowa. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 300 zł. Opiekunem pielgrzymki jest ks. Piotr Kilian. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po Mszy św. lub w tygodniu w Biurze Parafialnym. (pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc).


6.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 20.08.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski