Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXII NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


·    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


·    przed kościołem rozdajemy koperty z prośbą o ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie, to jedyna uczelnia, która utrzymuje się z ofiar wiernych,


2.    Dekretem Księdza Arcybiskupa, z dniem 1 września ks. Piotr Kilian został zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i mianowany administratorem parafii pw. św. Józefa w Jenikowie. Nowym wikariuszem został mianowany ks. Sylwester Marcula, dotychczas pracujący w parafii św. Krzysztofa w Szczecinie. Witając życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.


3.    Jutro 4 września, pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie formacyjne grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.


4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca września, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów, kandydatów na ministrantów i lektorów wraz z rodzicami, będziemy się wspólnie modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. zapraszamy całą służbę liturgiczną na pierwsze po wakacjach spotkanie.


5.    W sobotę, o godz. 14.45 zapraszamy na pierwszą po wakacjach próbę wszystkie dzieci, które śpiewały w scholi, oraz te, które chciałyby się przyłączyć do wspólnego śpiewu podczas Mszy św. w niedzielę i święta o godz. 12.30.


6.    W następną niedziele, 10 września o godz. 9.30 zapraszamy młodzież Gimnazjum nr 12 na uroczystą Mszę św. inaugurującą rok zajęć w Gimnazjum. O godz. 12.30 uroczysta inauguracja roku zajęć dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli i wychowawców.
Dzieci klas I zapraszamy ze swoimi tornistrami wraz z zawartością, podczas Mszy św. wszystkie przybory szkolne zostaną uroczyście poświecone.


7.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


8.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 3.09.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski