Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXIII NIEDZIELA ROKU

 1. Dzisiaj:
  • w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,
  • rozpoczynamy VI Tydzień Wychowania, obchodzony w tym roku pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”,
  • przed kościołem rozdajemy koperty z prośbą o ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie, to jedyna uczelnia, która utrzymuje się z ofiar wiernych,
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne rodziców dzieci klas III, którzy w tym roku szkolnym mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
  Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich udających się w dniach 21 – 23 września na pielgrzymkę do Częstochowy.
 3. W czwartek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, chociaż jest to dzień pracy zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 18.00, po każdej Mszy św. oddamy część krzyżowi.
  Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum razem
  z rodzicami, którzy w tym roku szkolnym mają przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 4. Przypominamy, że w soboty o godz. 14.45 odbywają się próby scholi dziewcząt i chłopców. Zapraszamy dzieci, które chciałyby włączyć się wspólnego śpiewu podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30.
 5. W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
 6. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

Szczecin, 10.09.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski