Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXIV NIEDZIELA ROKU

 

1. Polecamy do nabycia w kiosku parafialnym tygodniki katolickie: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. Zadbajmy o naszą wewnętrzną formację poprzez czytanie prasy katolickiej. 

2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Jest to także rocznica beatyfikacji błogosławionego Ks. Michała Sopoćko, którego obecnością relikwii cieszy się nasza kaplica. 

3. Rodziców dzieci klas II szkoły podstawowej zapraszamy w poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18.00; po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

4. W każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w świetlicy na plebanii odbywają się spotkania wspólnotowe Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Serdecznie zapraszamy rodziny – małżonków wraz z dziećmi – zainteresowane pogłębieniem swojego życia chrześcijańskiego.

5. Wszystkich zainteresowanych historią kształtowania się liturgii Mszy Świętej, Ks. Sylwester zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godzinie 19.00 w siedzibie Stowarzyszenia Civitas Christiana – ul. Kaszubska 20/3.

6. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – ok. 18.45.

7. W czwartek wyrusza parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Pani Skrzatuskiej, Torunia, Włocławka i na Jasną Górę. Wyjazd w czwartek o godzinie o 13.30, powrót w sobotę w godzinach wieczornych. Jest jeszcze jedno wolne miejsce. Informacji udziela Ks. Sylwester; u niego także można składać (na kartkach) szczegółowe intencje, w których - w tych szczególnych miejscach - modlić się będą nasi pielgrzymi.

8. W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. 

9. Grupa młodzieżowa naszej parafii serdecznie zaprasza na spotkania w każdy piątek o godzinie 19:00. W ramach spotkań odbywają się adoracje, wspólne wyjazdy, rozważania Pisma Świętego i nie tylko. Spotkanie odbywa się w salce na plebanii.

10. Próby scholi dziewcząt i chłopców odbywają się w soboty o godz. 14.45 Zapraszamy dzieci, które chciałyby włączyć się wspólnego śpiewu podczas niedzielnej Mszy Świętej.  

11. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać! 

 

Szczecin, 17.09.2017