Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXV NIEDZIELA ROKU


1. Dziś przy wejściu do kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego; Bóg zapłać za ofiary składane do puszek.


2. Polecamy do nabycia w kiosku parafialnym tygodniki katolickie: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. Zadbajmy o naszą  formację poprzez czytanie prasy katolickiej.


3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prezentację otwartą na temat: „140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie”. Odbędzie się ona dzisiaj –w niedzielę 24 września - o godz. 19:00 w salce w domu parafialnym.


4. W każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w świetlicy na plebanii odbywają się spotkania wspólnotowe Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Serdecznie zapraszamy rodziny – małżonków wraz z dziećmi – zainteresowane pogłębieniem swojego życia chrześcijańskiego.


5. Zbiórka ministrantów i lektorów „młodszych” we wtorek po Mszy Świętej wieczornej – ok. 18.45.


6. W każdą pierwszą i ostatnią środę miesiąca, od godz. 17.30,  można skorzystać z porad prawników. Najbliższa taka środa będzie w tym tygodniu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


7. W ramach Międzynarodowej Akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”, w wielu miastach na wszystkich kontynentach naszego globu będzie miała miejsce modlitwa między innymi w intencji pokoju na świecie. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana również w naszej parafii, przy skrzyżowaniu ulic Obotryckiej i Przyjaciół Żołnierza - we czwartek, 28 września br. o godz. 15.00.


8. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów.  To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.


9. W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.


10. Grupa młodzieżowa naszej parafii serdecznie zaprasza na spotkania w każdy piątek o godzinie 19:00. Spotkanie odbywa się w salce na plebanii.


11. Próby scholi dziewcząt i chłopców odbywają się w soboty o godz. 14.45. Zapraszamy dzieci, które chciałyby włączyć się do wspólnego śpiewu podczas niedzielnej Mszy Świętej.


12. W przyszłą niedzielę - 1 października - na Mszy Świętej o godzinie 12.30 poświęcimy różańce, zwłaszcza dla dzieci klas drugich szkoły podstawowej. Pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. 


13. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 23. 09. 2017 r.