Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXIX NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny dla młodzieży Miłujcie się,


·    o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe w intencji polskich misjonarzy pracujacych na placówkach z dala od Ojczyzny,


·    rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”, w tym roku gościliśmy w naszej parafii misjonarzy z Boliwii – J. E. Ks. bpa Krzysztofa Białasika, Jego Magnificencję Ks. Rektora Seminarium Duchownego w Oruro ks. Aleksego Pliszczyńskiego, s. Elizę Olejnik z Ekwadoru oraz s. Mirosławę Góra z Zambii, która prowadzi szpital i jest jedynym lekarzem w tym szpitalu bez prądu, ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem przeznaczamy na rozbudowę paneli fotowoltaicznych, które dadzą prąd elektryczny w tym szpitalu w Katondwe w Zambii, jeśli potrafimy podzielić się swoim dobrem, to bardzo o ten gest w dniu dzisiejszym apelujemy,


2.    Informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dniach 27 – 29 października br. środki uzyskane z wrześniowej zbiórki makulatury w wysokości 1 540 zł zostały przekazane dla Zgromadzenia Sióstr Służebniczek na szpital w Katondwe w Zambii.


3.    Miesiąc październik jest poświęcony czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.15. Dzieci mają swoje nabożeństwa we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30, natomiast w poniedziałek i piątek o godz. 17.30 nabożeństwa ma młodzież uczęszczająca do gimnazjum.


4.    W naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


5.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 22.10.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski