Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się za ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku, a przy wyjściu z kościoła zbieramy do puszek pieniądze na wsparcie ofiar tego kataklizmu.
2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki, na których można wypisywać imiona swoich bliskich zmarłych na wspólne nabożeństwo w miesiącu listopadzie – wypominki. Imiona prosimy wpisywać w mianowniku, drukowanymi literami, a wypełnione kartki i składane przy tej okazji ofiary, prosimy wrzucać do skarbony obok ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej, albo przekazywać w biurze parafialnym.
3. W kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką.
4. Podczas Sumy Parafialnej zostanie uroczyście wniesiona ikona Chrystusa Pantokratora (Władcy całego Istnienia), Poprzez jej obecność pragniemy uzmysłowić sobie i ponowić uroczyste uznanie Jezusa za Króla i Pana, dokonane w zeszłym roku. Wizerunek ten będzie nam towarzyszyć przez najbliższy tydzień.
5. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15; w poniedziałek i wtorek - po Mszy Świętej wieczornej, ponadto w poniedziałek różaniec dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia  sakramentu bierzmowania o godz. 17.30.
6. Nadal trwa zbiórka makulatury „na misje”. Zebraną makulaturę prosimy wrzucać do pojemników przed kościołem.
7. Chcąc chronić dzieci przed zagrożeniami (nie tylko duchowymi) wynikającymi z Halloween, pragniemy już po raz 5ty zaprosić dzieci  w najbliższy wtorek na Bal Wszystkich Świętych. W programie: Niecodzienna Litania, przedstawienie, konkursy z nagrodami, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o świętych, konkurs na najlepsze przebranie, tańce. Gościem specjalnym będzie misjonarka z Brazylii. Dzieci proszone są o przebranie się za świętych i o zabranie ze sobą na bal butów na zmianę oraz lampionów. Rodziców, którzy chcieliby pomóc, wesprzeć bal upieczonym ciastem na poczęstunek dla dzieci lub kupnem napojów prosimy o zgłoszenie się do S. Doroty. Rozpoczęcie we wtorek, w Kościele - o godz. 17.00 a następnie wspólne przejście do SP 35.
8. We środę, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to tzw. święto nakazane, podczas którego katolik winien być na Mszy Świętej. W naszym kościele Msze Święte odprawiamy jak w każdą niedzielę.
Nabożeństwo za zmarłych – wypominki, będziemy odprawiać w listopadzie codziennie o godz. 17.30.
9. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte odprawimy o godzinie 6,30, 7,00, 12,00 i 18,00.
10. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny – za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Ponadto w sam dzień Zaduszny można ponadto zyskać odpust za zmarłych za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę.
11. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca listopada. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W piątek adoracja Pana Jezusa w Najswiętszym Sakramencie i okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do godz. 18.00. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.
12. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!