Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1.    Dzisiaj:


·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, są też do nabycia naklejki na drzwi na uroczystość Trzech Króli,


·    swoje imieniny obchodzi ks. Sylwester Marcula – wikariusz naszej parafii, w naszych modlitwach pamiętajmy o czcigodnym Solenizancie,


2.    Jutro, w poniedziałek 1 Stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Na rozpoczęcie Nowego 2018 Roku zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. które w naszym kościele odprawiamy według porządku niedzielnego.


3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. Wyjątkowo w piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, spowiedź w piątek od godz. 15.00 do 18.30.


4.    W sobotę, 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane świętem Trzech Króli. W naszym kościele odprawiamy Msze św. według porządku niedzielnego, podczas każdej Mszy św. będziemy poświęcać kredę, którą oznaczymy drzwi naszych mieszkań oraz naklejki na drzwi z gotowym napisem.  Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby misji katolickich na świecie. W tę uroczystość zapraszamy do naszej świątyni po Mszy św. o godz. 19.00 na wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd i pastorałek, jak to bywało zwyczajowo w naszych domach.


5.    W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii pod adresem: www.milosierdzie.szczecin.pl. W tym tygodniu zaplanowaliśmy następujący porządek kolędy:


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 31.12.2017 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski