Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
III NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:
·    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny,

2.    W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii pod adresem: www.milosierdzie.szczecin.pl. W tym tygodniu zaplanowaliśmy następujący porządek kolędy:
natomiast we czwartek, 24 stycznia kończymy kolędę. Gdyby kogoś nie było w wyznaczonym czasie i teraz chciałby przyjąć księdza z wizytą duszpasterską w swoim domu, bardzo prosimy o zgłaszanie adresów, tych wiernych pragniemy odwiedzić z kolędą we wtorek 24 stycznia lub w sobotę 28 stycznia od godz. 16.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim za otwarte drzwi domów podczas kolędy, za złożone ofiary, za miłą i serdeczną atmosferę w domach, dziękujemy za wszelkie dobro, Bóg zapłać


3.    Według naszej polskiej tradycji kolędy w naszych kościołach śpiewamy do święta Matki Bożej Gromnicznej, w następną niedzielę, 28 stycznia to już ostatnia niedziela gdzie będą rozbrzmiewać kolędy w kościele, dlatego o godz. 13.30 podczas Mszy św. wspólnie modlić się będziemy ze śpiewem Chóru Kameralnego ZUT, a bezpośrednio po Mszy św. o godz. 14.30 zapraszamy na koncert kolęd zatytułowany „Kolędować Małemu” w wykonaniu Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrekcją Iwony Wiśniewskiej - Salamon wraz z Orkiestrą Wojskową ze Szczecin pod batutą kpt. Jarosława Michałko.


4.    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w następną niedzielę 28 stycznia o godz. 19:00 do sali w domu parafialnym na prezentację nt.: „Radość pielgrzymowania śladami Chrystusa w Ziemi Świętej”.


5.    Uprzejmie informujemy, że kolejna akcja zbiórki makulatury na misje odbędzie się w dniach 26-28 stycznia br. Przypominamy, że od stycznia 2018 r. akcję naszą poszerzamy o zbiórkę plastikowych zakrętek, na które podstawiony będzie dodatkowy, mniejszy pojemnik. Z wielką radością  informujemy, że w 2017 r. udało nam się zebrać ponad 45 ton makulatury, co daje łącznie ponad 185 ton od początku trwania  naszej akcji.


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 21.01.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski