Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj:


•    pierwsza niedziela miesiąca marca, po każdej Mszy św. oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie,


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla młodzieży Miłujcie się,


•    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


•    w siedzibie Caritasu, obok wejścia do kaplicy,  grupa Caritas rozprowadza baranki, świece wielkanocne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc ludziom ubogim naszej parafii,

2.    Jutro w poniedziałek, 5 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II. Polecamy modlitwom ten czas rekolekcji szkolnych tym wszystkim, którym na sercu leży dobro młodych ludzi. Natomiast rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.


3.    W Środę Popielcową, rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.


4.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


5.    W sobotę 10 marca 2018 nasza Parafia będzie gościła chóry biorące udział w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej. Przesłuchania konkursowe odbędą się w naszym kościele w sobotę 10 marca od godziny 10.00 do godz. 16.00. Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy uświetni swoim śpiewem Mszę świętą w niedzielę 11 marca o godzinie 11.00. Koncert finałowy oraz wręczenie statuetek odbędzie się w niedzielę 11 marca o godzinie 15.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie. Szczegółowy program oraz więcej informacji nt. festiwalu dostępnych jest na plakatach oraz na stronie internetowej: www.festival.szczecin.pl  Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 4.03.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski