Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1.    Dzisiaj:

·        w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla młodzieży Miłujcie się,

·        o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,

·        grupa Caritas rozprowadza baranki, świece wielkanocne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc ludziom ubogim naszej parafii, grupa młodzieży ma również ręcznie robione kartki świąteczne,

·        do skarbony w przedsionku kościoła można złożyć swoją ofiarę na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego,

.

2.    Jutro w poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 18.00.

3.    W Środę Popielcową, rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.

4.    W piątek zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.

5.    Uprzejmie informuję, że kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 23-25 marca br.

6.    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w niedzielę 25.03.2018 r. o godz. 19:00 do sali w domu parafialnym na przekaz z międzydiecezjalnych rekolekcji Akcji Katolickiej.

7.    Jest już utartym zwyczajem, że liturgię Wielkiego Tygodnia w naszej parafii przeżywamy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, w Wielki piątek o godz. 21.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla, natomiast w Wielką Sobotę o godz. 22.00 rozpoczynamy Wigilie Paschalną, kończąc Liturgią Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcją. W Niedzielę Wielkanocną odprawiamy Msze św. bez zmian, pierwsza o godz. 7.00.

8.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

Szczecin, 18.03.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski