Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.    Dzisiaj:


•    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


2.    Jutro w Poniedziałek Wielkanocny, w naszym kościele Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego.


3.    Do Święta Miłosierdzia Bożego, odpustu parafialnego, przygotowujemy się przez Nowennę, która rozpoczęliśmy w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty wielkanocnej. Zapraszamy codziennie o godz. 18.00 na Mszę św. z kazaniem, zapraszamy do licznego udziału każdego dnia. W następną niedzielę, 8 kwietnia, Święto Miłosierdzia Bożego, w kaplicy Sanktuarium przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św. uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia chrztu św.  O godz. 15.00 uroczysta Godzina Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Suma odpustowa. Przez cały dzień kazanie będzie głosił ks. dr kanonik Sławomir Zyga – kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.


4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. podczas której modlić się będziemy o liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


6.    W poniedziałek, 23 kwietnia ks. bp Krzysztof Białasik misjonarz w Boliwii, udzieli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży naszej parafii. Zapraszamy w czwartek 5 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania razem z rodzicami.


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 1.04.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski