Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1.    Dzisiaj:
•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny i dla młodzieży  Miłujcie się,
•    o godz. 17.00 nabożeństwo majowe razem z dziećmi, które dzisiaj przystąpiły do I Komunii św.

2.    Miesiąc maj jest poświecony czci Najświętszej Marii Panny, zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00.


3.    Jutro, w poniedziałek, 21 maja,  obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Chociaż jest to dzień pracy zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. Krzysztof Conder – wikariusz naszej parafii, w modlitwach pamiętajmy o czcigodnym Solenizancie, o godz. 18.00 odprawi swoją Mszę św. imieninową.


4.    W czwartek, 24 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św. będziemy się wspólnie modlić o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.


5.    W sobotę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki, w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych matkach.


6.    W następną niedzielę, 27 maja, podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas czwartych będą uroczyście obchodzić pierwszą rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców, rodzeństwa i zaproszonych gości jest w piątek o godz. 17.00.


7.    Przypominamy, że dzieci, które w tym roku szkolnym były u Pierwszej Komunii św. w naszej parafii obchodzą białe niedziele, do końca roku szkolnego, wszystkie dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 12.30 w strojach komunijnych.


8.    Informujemy, że kolejna zbiórka makulatury oraz plastikowych nakrętek na misje odbędzie się w dniach 25 – 27 maja.


9.    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w następna niedzielę o godz. 19.00 do sali w domu parafialnym na wykład Stanisława Maruszczaka n.t.: „Duch Konstytucji Polskich”.


10.    "Roztańcz ducha u malucha" – pod tym hasłem zapraszamy dzieci w wieku 2 - 5 lat wraz z opiekunami na wspólne śpiewanie, zabawę i taniec przy muzyce chrześcijańskiej. Zajęcia odbywać się będą we wtorki w świetlicy parafialnej o godz. 18.00, pierwsze zajęcia 29 maja.

11.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 20.05.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski