Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny i dla młodzieży  Miłujcie się,


•    o godz. 17.30 nabożeństwo majowe,


•    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza o godz. 19.00 do sali w domu parafialnym na wykład Stanisława Maruszczaka n.t.: „Duch Konstytucji Polskich”.


2.    Przypominamy, że dzieci, które w tym roku szkolnym były u Pierwszej Komunii świętej  w naszej parafii obchodzą białe niedziele, do końca roku szkolnego, wszystkie dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 12.30 w strojach komunijnych.


3.    W czwartek, 31 maja jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu odprawimy Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30 i 11.00 po której wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego Osiedla do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji będzie odprawiona Msza św. około godz. 13.00 oraz Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Trasa procesji jak w latach ubiegłych: z placu kościelnego ul. Księżej Anastazji, Przyjaciół Żołnierza, Pasterską, Daszyńskiego, Myśliwską, Świetoborzyców, Jarogniewa i Księżnej Anastazji na plac kościelny. Na trasie procesji ustawimy cztery ołtarze za które są odpowiedzialni członkowie poszczególnych grup duszpasterskich. Pierwszy ołtarz przygotuje Ruch Rodzin Nazaretańskich , drugi ołtarz członkowie Żywego Różańca oraz Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, trzeci ołtarz rodzice dzieci pierwszokomunijnych i czwarty ołtarz przygotują Apostołowie Miłosierdzia Bożego. Jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej jest spotkanie organizacyjne ze swoimi duszpasterzami wszystkich grup budujących ołtarze. Prosimy wszystkich parafian o przyłączenie się w przygotowanie ołtarzy i trasy procesji i samej procesji. Serdecznie prosimy na czas procesji usunąć samochody z trasy procesji, okna naszych domów udekorujmy emblematami religijnymi. Próba sypania kwiatków dla dziewcząt jest w środę o godz. 17.00. Dzieci, które były w tym roku u I Komunii św. wszystkie biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Udział w procesji nikogo nie zwalnia w tym dniu z uczestnictwa we Mszy św.


4.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca czerwca. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


5.    "Roztańcz ducha u malucha" – pod tym hasłem zapraszamy dzieci w wieku
2 - 5 lat wraz z opiekunami na wspólne śpiewanie, zabawę i taniec przy muzyce chrześcijańskiej. Zajęcia odbywać się będą we wtorki w świetlicy parafialnej o godz. 18.00, pierwsze zajęcia 29 maja.

6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 27.05.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski