Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XI NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny i dla młodzieży  Miłujcie się,


•    podczas Mszy św. o godz. 12.30 grono 11 kandydatów na  ministrantów uroczystym obrzędem zostanie włączonych w poczet posługujących przy ołtarzu,


•    o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,


•    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza o godz. 19:00 do sali w domu parafialnym na prezentację multimedialną nt.: „Walka dobra ze złem”.


•    przed kościołem grupa Caritas zbiera ofiary do puszek przeznaczone na organizacje wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich często zagrożonych patologią,

2.    Miesiąc czerwiec jest poświecony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy codziennie na nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00.


3.    W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny, rozpoczynają się wakacje. W czwartek, 21 czerwca zapraszamy na Msze św. dzieci wraz z nauczycielami, wychowawcami i rodzicami;
•    uczniów klas V - VII Szkoły Podstawowej nr 35  o godz. 9.00;
•    uczniów klas 0 – IV Szkoły Podstawowej nr 35 o godz. 10.30;


4.    W następną niedzielę, 24 czerwca będziemy przeżywać czas wizytacji pasterskiej naszej parafii przez ks. bpa Henryka Wejmana – biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji.
Ks. Biskup przyjedzie do nas już na Mszę św. o godz. 7.00, podczas wszystkich Mszy św. będzie głosił kazania, o godz. 11.00 odprawi sumę pontyfikalną. Swoją wizytę zakończy Mszą św. o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa we Mszy św. w tym dniu, mimo, że rozpoczęły się wakacje. 


5.    Rozpoczął się gorący czas jak podczas upalnego lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 17.06.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski