Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XV NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny i dla młodzieży  Miłujcie się,

2.    Przypominamy, że  naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


3.    Caritas każdego roku organizuje akcje pod hasłem: „Tornister pełen uśmiechu” – podstawowa wyprawka szkolna dla ucznia. Adresatami akcji są dzieci ze szkoły podstawowej z rodzin ubogich, wielodzietnych i zagrożonych marginalizacją. Mimo wprowadzenia programu 500+ i Dobry Start (300 zł na każdego ucznia) kontynuujemy realizację programu również w tym roku.
W tym roku większość plecaków zostanie przekazana dla ubogich dzieci za granicą , (na Białorusi, na Litwie i na Kubie). Otrzymaliśmy puste tornistry dla dzieci, które trzeba zapełnić przyborami szkolnymi, jeśli ktoś chciałby się włączyć w tę piękną akcje zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, gdzie można odebrać tornister.


4.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).

5.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 15.07.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski