Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XVI NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny i dla młodzieży  Miłujcie się,

2.    Uprzejmie informuję, że kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 27-29 lipca br.


3.    W przedsionku kościoła do skarbony można złożyć swoją ofiarę, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji św. Krzysztofa - "podaruj 1 grosz za km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu" jako twoje podziękowanie Panu Bogu za bezpieczne podróże.


4.    We środę, 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 na parkingu przy plebani będziemy poświęcać wszelkie pojazdy.


5.    Przypominamy, że  naszym Sanktuarium trwamy w akcie dziękczynienia za łaski Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego, zapraszamy w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego, gdzie jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.


6.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 22.07.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski