Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przy wejściu do kościoła prowadzona jest - zarządzona przez Kurię Metropolitalną  - zbiórka ofiar „na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży oraz wsparcia wyjazdu reprezentacji młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r.”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek.
2. Polecamy do nabycia w kiosku parafialnym tygodniki katolickie: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. Zadbajmy o naszą  formację poprzez czytanie prasy katolickiej.
3. W poniedziałek  rozpoczynamy miesiąc październik, nabożeństwa  różańcowe dla dorosłych - w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o 17.15.
Dzieci mają swoje nabożeństwa we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30, natomiast w poniedziałki i piątki o godz. 17.30 nabożeństwa ma młodzież klas 8 oraz III gimnazjum.
4. W najbliższy poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus - autorki Małej drogi dziecięctwa  Bożego, patronki misji  oraz doktora Kościoła. W tym dniu imieniny obchodzi siostra Teresa. Msza Święta w intencji Solenizantki o godzinie 18.00.
5.  We wtorek - 2 października, przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, przypominamy o spowiedzi miesięcznej.
•    W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy wspólnie modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.
•    W piątek spowiedź od godz. 15.00 do 18.00, o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji na wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej – możliwość uczczenia relikwii Sekretarki Bożego Miłosierdzia po Mszach Świętych. 
•    W sobotę od godziny 9.00  odwiedziny chorych, o godz. 18.00 Msza w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.
7. W przyszłą niedzielę - 7 października - na Mszy Świętej o godzinie 12.30 poświęcimy różańce, zwłaszcza dla dzieci klas drugich szkoły podstawowej.
8. W gablocie zamieszczone są ogłoszenia dotyczące „białej soboty” organizowanej na dzień 13. października w przychodni przy ul. Wojska Polskiego, oraz „Rekolekcji dla Małżeństw” organizowanych przez Ruch Rodzin Nazaretańskich w dniach 19-21 października w Rokitnie.
9. Trwają prace budowlane w naszym kościele. Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym, za piątkową pomoc w posprzątaniu naszego kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.
10. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby Parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
Szczecin, 30. 09. 2018 r.