Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Październik to miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej; zachęcamy do odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który prosi, aby wierni w miesiącu październiku odmawiali różaniec w intencji Kościoła, a po jego zakończeniu dodawali wezwanie „Pod Twoją obronę” oraz „Modlitwę do świętego Michała Archanioła”, napisaną przez Papieża Leona XIII.
2. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych - w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o 17.15.
Dzieci mają swoje nabożeństwa we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.30, natomiast w poniedziałki i piątki o godz. 17.30 nabożeństwa ma młodzież klas 8 oraz III gimnazjum.
3. Polecamy do nabycia w kiosku parafialnym tygodniki katolickie: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. Zadbajmy o naszą  formację poprzez czytanie prasy katolickiej.
4. W gablocie zamieszczone są ogłoszenia dotyczące „białej soboty” organizowanej na dzień 13. października w przychodni przy ul. Wojska Polskiego, oraz „Rekolekcji dla Małżeństw” organizowanych w dniach 19-21 października w Rokitnie.
5. W każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w świetlicy na plebanii odbywają się spotkania wspólnotowe Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane pogłębieniem swojego życia chrześcijańskiego.
Spotkania  grupy młodzieżowej odbywają się w piątki o godz. 19.00 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.
6. Scholka dziecięca ma próby w soboty o godzinie 14.45. Zapraszamy dzieci pragnące śpiewem chwalić Pana Boga.
7. W przyszłą niedzielę po raz 18 będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną, ubogą młodzież.
8. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby Parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
9. Podejmując zachętę Księdza Arcybiskupa Metropolity nasza parafia włącza się w Wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z różańcem w ręku módlmy się więc o obfitość Bożego Ducha oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego”.