Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXVIII NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, dla młodzieży Miłujcie się,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe,


•    przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „ Promieniowanie ojcostwa”, przed kościołem zbieramy do specjalnie przygotowanych puszek ofiary przeznaczone na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z biednych środowisk naszego społeczeństwa, budując żywy pomnik św. Jana Pawła II; w takim dniu można nabyć w naszym kiosku parafialnym specjalnie wydaną małą książkę na 40 rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pała II,

2.    Miesiąc październik jest poświęcony czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.15. Dzieci mają swoje nabożeństwa we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30, natomiast w poniedziałek i piątek o godz. 17.30 nabożeństwa ma młodzież klas VIII i  uczęszczającą do gimnazjum.


3.    W czwartek, 18 października  przypada 25 rocznica tragicznej śmierci ks. Józefa Ortyla poprzedniego proboszcza naszej parafii. O godz. 12.00 zapraszamy na Msze św. w intencji świętej pamięci Ks. Józefa.


4.    W piątek, 19 października o godz. 19.00 zapraszamy do kaplicy Jezusa Miłosiernego  na adoracje Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez młodzież oraz zespól Kamerton. Takie adoracje będą odbywały się cyklicznie zawsze w trzeci piątek miesiąca.


5.    Przypominamy, że w soboty o godz. 14.45 odbywają się próby scholi dziewcząt i chłopców. Zapraszamy dzieci, które chciałyby włączyć się do wspólnego śpiewu podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30.


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 14.10.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski