Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXIX NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, dla młodzieży Miłujcie się,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe, w intencji polskich misjonarzy pracujących na placówkach z dala od Ojczyzny,


•    rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”, ofiary składane w dniu dzisiejszym do skarbony w przedsionku kościoła przeznaczamy na misje katolickie prowadzone przez misjonarzy z Polski, jeśli potrafimy podzielić się swoim dobrem, to bardzo o ten gest w dniu dzisiejszym apelujemy,


•    zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św., przepraszamy za utrudnienie przy wyjściu z kościoła,

2.    Miesiąc październik jest poświęcony czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.15. Dzieci mają swoje nabożeństwa we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30, natomiast w poniedziałek i piątek o godz. 17.30 nabożeństwa ma młodzież klas VIII i  uczęszczającą do gimnazjum.


3.    W czwartek, 25 października swoje imieniny obchodzi ks. Kryspin Gasiulewicz wikariusz naszej parafii. W naszych modlitwach pamiętajmy o czcigodnym Solenizancie; ks. Kryspin odprawi swoją Mszę św. imieninową o godz. 18.00 zapraszamy do licznego uczestnictwa.


4.    Uprzejmie informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych nakrętek odbędzie się w dniach 26 – 28 października (piątek, sobota, niedziela).  Informujemy, że kwotą 1380 zł wsparliśmy szpital w Kotondwe w Zambii, prowadzony przez Siostry Służebniczki NMPNP.


5.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 21.10.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski