Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXX NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, dla młodzieży Miłujcie się,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe,


•    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza o godz. 19.00 do sali w Domu Parafialnym na prelekcję zatytułowaną: „Jak pomagać cierpiącym w czyśćcu”.


•    przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki, na których można wypisywać imiona swoich bliskich zmarłych na wspólne nabożeństwo w miesiącu listopadzie – wypominki,


2.    Kończy się miesiąc październik który jest poświęcony czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00.


3.    Chcąc chronić dzieci przed zagrożeniami (nie tylko duchowymi) wynikającymi z Halloween, zapraszamy dzieci  w środę na Bal Wszystkich Świętych. Dzieci prosimy o przebranie się za świętych i zabranie ze sobą na bal butów na zmianę. Rodziców, którzy chcieliby pomóc, wesprzeć bal upieczonym ciastem na poczęstunek dla dzieci lub kupnem napojów prosimy o zgłoszenie się do s. Doroty. Rozpoczynamy w środę w kościele nabożeństwem do Wszystkich Świętych o godz. 17.00, a następnie wspólne przejście do SP 35, gdzie w auli szkolnej będzie już bal z wieloma niespodziankami.


4.    W czwartek, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze Święte odprawiamy według porządku niedzielnego.
Nabożeństwo za zmarłych – wypominki, będziemy odprawiać w listopadzie codziennie o godz. 17.30.


5.    W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.  odprawimy o godzinie 6,30, 7,00, 12,00 i 18,00.
Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować odpust zupełny – za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych.
W Dzień Zaduszny, 2 listopada można zyskać odpust ofiarując go za zmarłych cierpiących w czyśćcu. W czasie nawiedzenia kościoła należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.


6.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca listopada. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do godz. 18.30. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 28.10.2018 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski