Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. W dniu dzisiejszym polecamy do nabycia w kiosku parafialnym tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. Zadbajmy o naszą formację poprzez czytanie prasy katolickiej.

2. Jutro - 4 marca, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie formacyjne grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. O godz. 19.00 w kaplicy na plebanii - Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

3. W Środę Popielcową, 6 marca, rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu odprawiamy Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 7.00, 9.30, 12.00, 17.00, 18.00 i 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W tym dniu Biuro Parafialne jest nieczynne.

4. Przypominamy, że chrześcijanie w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.

5. W pierwszy czwartek marca podczas wieczornej Mszy św. będziemy prosić Chrystusa Najwyższego Kapłana o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, oraz modlić się za kapłanów.

6. W piątek w godzinach od 15.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Tam również będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

7. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. Natomiast w niedzielę zapraszamy o godz. 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

8. Kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę, o godzinie 14.00. Młodzież proszona jest o przyniesienie ze sobą długopisów.

9. W następną niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Ramowy program rekolekcji jest następujący: Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w dni powszednie o godz. 9.30, 12.00 i 18.00. Bardzo serdecznie prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

10. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!