Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


•    Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z misjonarzami, ten dzień jest dobrą okazją, aby solidarnie naszą modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół w krajach misyjnych, dlatego w przedsionku kościoła do skarbony można złożyć swoją ofiarę przeznaczoną na pomoc polskim misjonarzom pracującym z dala od swojej Ojczyzny,

2.    W Środę Popielcową, 6 marca, rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.


3.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


4.    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w niedzielę 24.03.2019 r. o godz. 19.00 do sali w domu parafialnym na prelekcję ks. Henryka Stępnia SAC nt. „Ślady biblijne na ziemi libańskiej”.


5.    W sobotę, 23 marca o godz. 16.00 zapraszamy chętnych, chłopców i dziewczęta, również dorosłych uzdolnionych plastycznie na warsztaty, podczas których będziemy uczyć się ozdabiać świece. Warsztaty poprowadzą Siostry Franciszkanki NMP. Należy przynieść ze sobą świece gładką, najlepiej białą, podobną jak są na ołtarzu. Zapraszamy wszystkich.


6.    Okulary dla Afryki,to wspólna akcja Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wspierana przez Kuratorium Oświaty i Radio Szczecin. Chodzi o zbiórkę okularów, których już nie używamy, one są potrzebne dla pacjentów kenijskiego szpitala w Wambie. Zbiórka potrwa przez cały okres Wielkiego postu do Niedzieli Palmowej. Okulary można składać do pojemnika przed ołtarzem Matki Boskiej Częstochowskiej.


7.    W dniach od 3 do 10 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki to 2890 zł oraz na miejscu 80 dolarów (to bilety wstępu i inne opłaty związane z realizacją programu). Zapraszamy chętnych, zapisy przyjmujemy do 15 kwietnia: przy zapisie należy podać nr i seria paszportu, dokładny adres zamieszkania oraz wpłacić zaliczkę 900 zł. Zapisy przyjmujemy w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii po Mszy św. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie przed kościołem.


8.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 17.03.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski