Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


•    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza o godz. 19.00 do sali w domu parafialnym na prelekcję ks. Henryka Stępnia SAC nt. „Ślady biblijne na ziemi libańskiej”,


•    Przed kościołem grupa Caritas, tam można nabyć baranki, świece wielkanocne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc ludziom ubogim naszej parafii,

2.    Jutro  w poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego, składając swoją deklarację na ołtarzu. Duchowa adopcja to zobowiązanie w sumieniu wobec Pana Boga do modlitwy za poczęte dziecko przez dziewięć miesięcy: jednej dziesiątki różańca oraz krótkiej modlitwy w obronie życia dziecka poczętego. Zapraszamy wszystkich, którym drogie jest życie drugiego człowieka.
Jutro też rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 35. Polecamy modlitwom ten czas rekolekcji szkolnych tym wszystkim, którym na sercu leży dobro młodych ludzi.


3.    W Środę Popielcową, 6 marca, rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.


4.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


5.    Okulary dla Afryki,to wspólna akcja Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wspierana przez Kuratorium Oświaty i Radio Szczecin. Chodzi o zbiórkę okularów, których już nie używamy, one są potrzebne dla pacjentów kenijskiego szpitala w Wambie. Zbiórka potrwa przez cały okres Wielkiego postu do Niedzieli Palmowej. Okulary można składać do pojemnika przed ołtarzem Matki Boskiej Częstochowskiej.


6.    Informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz nakrętek plastikowych odbędzie się w dniach 29 – 31 marca, (piątek sobota i niedziela tego tygodnia).


7.    W dniach od 3 do 10 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki to 2890 zł oraz na miejscu 80 dolarów (to bilety wstępu i inne opłaty związane z realizacją programu). Zapraszamy chętnych, zapisy przyjmujemy do 15 kwietnia: przy zapisie należy podać nr i seria paszportu, dokładny adres zamieszkania oraz wpłacić zaliczkę 900 zł. Zapisy przyjmujemy w Biurze Parafialnym. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie przed kościołem


8.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 24.03.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski