Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


•    do skarbony w przedsionku kościoła można złożyć swoją ofiarę na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego,


•    przed kościołem grupa Caritas, tam można nabyć baranki, świece wielkanocne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc ludziom ubogim naszej parafii,

2.    W Środę Popielcową, 6 marca, rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.


3.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. podczas której modlić się będziemy o liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


5.    W środę, 3 kwietnia swoje imieniny obchodzi ks. Ryszard Serba, który w naszej parafii służy pomocą duszpasterską. Swoja Mszę św. imieninową odprawi o godz. 18.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy.


6.    Okulary dla Afryki,to akcja zbiórki okularów, których już nie używamy, one są potrzebne dla pacjentów kenijskiego szpitala w Wambie. Zbiórka potrwa przez cały okres Wielkiego postu do Niedzieli Palmowej. Okulary można składać do pojemnika przed ołtarzem Matki Boskiej Częstochowskiej.

7.    W dniach od 3 do 10 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki to 2890 zł oraz na miejscu 80 dolarów (to bilety wstępu i inne opłaty związane z realizacją programu). Zapraszamy chętnych, zapisy przyjmujemy do 15 kwietnia: przy zapisie należy podać nr i seria paszportu, dokładny adres zamieszkania oraz wpłacić zaliczkę 900 zł. Zapisy przyjmujemy w Biurze Parafialnym. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie przed kościołem.


8.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 31.03.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski