Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny,


•    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


•    do skarbony w przedsionku kościoła można złożyć swoją ofiarę na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego,


•    przed kościołem grupa Caritas, tam można nabyć baranki, świece wielkanocne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc ludziom ubogim naszej parafii,

2.    Jutro w poniedziałek, zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i spotkanie formacyjne rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św.


3.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


4.    Jest już utartym zwyczajem, że liturgię Wielkiego Tygodnia w naszej parafii przeżywamy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, w Wielki Piątek o godz. 21.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla, natomiast w Wielką Sobotę o godz. 22.00 rozpoczynamy Wigilie Paschalną, kończąc liturgią Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcją. W Niedzielę Wielkanocną odprawiamy Msze św. bez zmian, pierwsza o godz. 7.00.


5.    W sobotę 13 kwietnia nasza Parafia będzie gościła chóry biorące udział w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej. Przesłuchania konkursowe odbędą się w naszym kościele w sobotę 13 kwietnia, od godziny 10.00 do godz. 16.00. O godz. 18.30 zapraszamy wszystkich na koncert Requiem Mozarta, w wykonaniu chóru oraz solistów wraz z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Szczegółowy program oraz więcej informacji nt. Festiwalu dostępnych jest na plakatach oraz na stronie internetowej: www.festival.szczecin.pl  Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.


6.    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w niedzielę 14.04. o godz. 19:00 do sali w domu parafialnym na wykład Sylwii Grabowskiej nt. „Przyjaźń i miłość w Piśmie Świętym”.


7.    W dniach od 3 do 10 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki to 2890 zł oraz na miejscu 80 dolarów (to bilety wstępu i inne opłaty związane z realizacją programu). Zapraszamy chętnych, zapisy przyjmujemy do 15 kwietnia: przy zapisie należy podać nr i seria paszportu, dokładny adres zamieszkania oraz wpłacić zaliczkę 900 zł. Zapisy przyjmujemy w Biurze Parafialnym jeszcze tylko w tym tygodniu.


8.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 7.04.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski