Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
II NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.     Dzisiaj:


•    Święto Miłosierdzia Bożego, w kaplicy Sanktuarium przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja,


•    o godz. 12.30 podczas Mszy św. dzieci z naszej parafii, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia chrztu św.


•    o godz. 15.00 uroczysta Godzina Miłosierdzia Bożego,


•    o godz. 18.00 Suma odpustowa,


•    rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia, jest to czas refleksji i jeszcze większego zaangażowania się w pomoc ludziom potrzebującym, w następną niedziele na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia 5 maja, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas,


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny i dla młodzieży najnowszy numer Miłujcie się,


2.    Miesiąc maj jest poświecony czci Najświętszej Marii Panny, zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30.


3.    W piątek, 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele odprawiamy Msze św. według porządku niedzielnego, zapraszamy do licznego uczestnictwa.


4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
Szczecin, 28.04.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski