Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1.     Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny,  Miłujcie się oraz mały album w 40 rocznice pierwszej Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny,


•    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic żywego Różańca,


•    o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,


•    gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjonarza z Boliwii – ks. Aleksego Pliszczyńskiego, , jeśli to możliwe wesprzyjmy jego dzieło duszpasterskie na obcej ziemi w Oruro; a w następną niedzielę w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Święto Dziękczynienia, przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie,


2.    Miesiąc czerwiec jest poświecony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.


3.    Jutro 3 czerwca, pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie grupy Apostolskiego Dzieła Pomocy Duszom Czyśćcowym.


4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca czerwca, przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. podczas której będziemy się wspólnie modlić
o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wy nagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.


5.    Sobota, 8 czerwca to Wigilia Zesłania Ducha Świętego, o godz. 19.00 zapraszamy do naszej świątyni dzieci, na wspólne modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Natomiast o godz. 20.30 zapraszamy na czuwanie modlitewne wszystkich, którzy we wspólnocie modlitewnej chcą umocnić swoją wiarę.


6.    Przypominamy, że dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpiły do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii obchodzą białe niedziele, do końca roku szkolnego, wszystkie dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 12.30 w strojach komunijnych.


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 2.06.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski